Konto w banku przez internet, czyli oszczędność czasu

0
802

C

oraz więcej osób decyduje się na założenie konta za pomocą internetu. Jest to dobre rozwiązanie choć nie pozbawione wad. O tym dlaczego warto założyć konto w banku i na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego.

Pomimo że banki bardzo ostro reklamują swoje produkty (w tym konta bankowe) Polacy wciąż nie są do końca przekonani co do zalet konta bankowego i wciąż zajmują ostatnie miejsca w Europie pod względem ilości otworzonych i posiadanych rachunków. A szkoda bo konto w banku można założyć za pomocą Internetu nic nie płacąc. Posiadając własne konto mamy dostęp do wielu usług z których możemy korzystać, są nimi przelewy, płatności przez Internet, możemy np płacić za pomocą płacę z Allegro. Nie musimy też nosić dużej gotówki przy sobie. Wystarczy tylko kawałek plastiku zwany kartą. W niektórych bankach jest oferowana tak zwana karta zbliżeniowa, dzięki niej mamy możliwość płacenia za niewielkie zakupy do 50 zł poprzez zbliżenie karty do czytnika. Niestety mało sklepów posiada takie porty, ale myślę że szybko się to zmieni. Otworzenie konta przez Internet niesie inne korzyści, konto internetowe jest przeważnie tańsze w użytkowaniu od konta tradycyjnego. Nie jesteś zobligowany do stania w kolejkach pod oddziałem, masz również możliwość płacenia przez Internet, co jest w sumie oczywiste.

Zagrożenia związane z kontem w banku

Posiadanie konta bankowego niesie swoje zagrożenia, i musimy uważać na złodziei tak jak byśmy mieli gotówkę. Dlaczego? Od wieków jest tak, że jeden myśli jak swoją ciężką pracą się wzbogacić a inny chce iść na skróty i ukraść to na co inny ciężko zapracował. Złodzieje wymyślili specjalne folie które są przyklejane na bankomaty, dzięki którym mogą odczytywać wpisane dane z karty. Kradną też w internecie tworząc łudząco podobne strony do stron banków.Konto bankowe i karta płatnicza to dobrodziejstwo z którego trzeba korzystać z głową, a na pewno nic przykrego nam się nie stanie. Zachęcam do założenia konta bo to duża oszczędność czasu i wygoda.

Przy wyborze własnego konta bankowego zwróćmy uwagę na:

  • miesięczny koszt prowadzenia rachunku
  • koszty przelewów
  • bliskość oddziału od miejsca zamieszkania
  • możliwość płacenia kartą przez internet
  • prowizję za wybranie gotówki z bankomatu

Jeżeli już wiecie, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze własnego konta, życzę udanej decyzji i miłego korzystania.