Polskie firmy mogą zarobić krocie dzięki innowacyjnemu tokenowi cMetal

0
1517
Polskie firmy mogą zarobić krocie dzięki innowacyjnemu tokenowi cMetal
Polskie firmy mogą zarobić krocie dzięki innowacyjnemu tokenowi cMetal/ foto: Pixabay.com

Zapotrzebowaniu ukraińskiego przemysłu wychodzi naprzeciw token cMetal – unikatowa cyfrowa jednostka danych oparta na architekturze blockchain.

Polsko-ukraińska komisja…

We wrześniu w Rzeszowie odbyła się Polsko-Ukraińska Komisja Międzyrządowa ds. Współpracy Gospodarczej. Na miejscu obecni byli Iryna Wereszczuk, wicepremier Ukrainy i minister ds. reintegracji terytoriów tymczasowo okupowanych, oraz Waldemar Buda, polski minister rozwoju i technologii. Podczas spotkania padło bardzo istotne pytanie dotyczące tego, co obecnie jest najważniejsze w relacjach gospodarczych obydwu państw. Minister Buda wymienił tutaj poprawę płynności wymiany handlowej.

– Przedsiębiorcy po jednej i po drugiej stronie chcą współpracować nie tylko w imię biznesu, marży, osiągania większego dochodu, szukania nowych rynków zbytu, ale też w poczuciu, że współpraca i uczestniczenie w odbudowie Ukrainy jest naszym dobrem wspólnym – mówił minister.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że 9 czerwca ruszył nabór polskich przedsiębiorstw do udziału w odbudowie Ukrainy. Dotychczas zainteresowanie pomocą zadeklarowało ponad 1200 podmiotów. Co ważne, pierwsze przymiarki do odgruzowania kraju już trwają.

– Odbudowa Ukrainy już trwa, już dzisiaj można podejmować działania w bezpieczniejszych regionach Ukrainy – powiedział minister Buda.

cMetal pomoże polskim przedsiębiorcom

Jak widzimy, polskie przedsiębiorstwa wykazują olbrzymie zainteresowanie odbudową zniszczonej wojną Ukrainy. Ta w wyniku rosyjskiej agresji zmaga się m.in. z gigantycznym spadkiem produkcji stali. Działania zbrojne przyczyniły się do ograniczenia potencjału wytwórczego aż o 85 procent. Zmusiło to największe firmy do sprowadzania metalu z sąsiednich krajów. W tym miejscu na scenę wchodzi cMetal, czyli token branży stalowej.

To oddolny projekt zainicjowany przez przedstawicieli prywatnego biznesu, którzy nie liczą na to, że cały bajzel po Putinie załatwią państwowe programy pomocowe. Przedsięwzięcie ma charakter międzynarodowy, ponieważ zaangażowały się w niego firmy z całego świata. Token cMetal posłuży charytatywnej pomocy Ukrainie, a jednocześnie dzięki niemu powstanie nowoczesna platforma handlowo-informacyjna, która zrewolucjonizuje biznes w Europie Środkowo-Wschodniej.

Któż bowiem nie chciałby, aby wymiana dóbr odbywała się bez pośredników? Z pomocą przybywa tutaj architektura blockchain, z której korzystają giganci tacy jak Bitcoin czy Ethereum. To technologia, która zapewnia posiadaczom tokenu jego pełną wymienialność na uznanych giełdach światowych, jak i w trybie “peer to peer” (przesył bezpośredni pomiędzy posiadaczami).

– Podmioty, które dołączą do platformy, nie tylko uzyskają dostęp do bezpośredniej komunikacji z największymi ukraińskimi firmami oraz swobodnej wymiany towarów, usług i cyfrowych dóbr nieobarczonych pośrednikami, ale będą mogły również udzielić realnego wsparcia Ukraińcom. Jednym z aspektów projektu cMetal jest licytacja NFT dla ukraińskich żołnierzy. Co najbardziej zaskakujące, przybierze to formę finansowania wyposażenia i broni dla konkretnych ukraińskich żołnierzy. Można powiedzieć, że przygotowujemy opcję stworzenia własnego „wojownika” do walki z najeźdźcami. W tym miejscu wypada podziękować fundacji Come Back Alive za podjęcie współpracy w zakresie realizacji dostaw sprzętu – tłumaczą architekci platformy cMetal.

Piotr Nowak

PN/https://cmetal.link/

Powyższy artykuł nie stanowi porady finansowej.