Samochód to nie tylko wydatki

0
1611

A

uto najczęściej kojarzymy z niekończącą się listą wydatków. Musimy przecież opłacić drogie ubezpieczenie, zrobić przegląd, a o rosnących cenach paliw lepiej nie wspominać. Samochód nie musi być jednak wyłącznie skarbonką bez dna – są sposoby na to by stał się dodatkowym źródłem funduszy.

Lato nie oszczędziło nam wydatków na wakacyjne wyjazdy czy remonty mieszkań. A teraz, wraz z przyjściem jesieni, trzeba zakupić wyprawki szkolne, zapisać dzieci lub siebie na kursy językowe, tańca, karate. Jest więc na co wydawać. Ale co zrobić, gdy nie mamy wystarczających środków, a posiadamy już kredyt w banku? Z pomocą może nam przyjść posiadane auto.

Hipoteka na … auto?

Posiadając mieszkanie, możemy pod zastaw jego hipoteki ubiegać się o pożyczkę hipoteczną na dowolny cel, jaki zechcemy sfinansować. Podobnie jest w przypadku innych przedmiotów wartościowych, które są w naszym posiadaniu, w tym także i w przypadku samochodu, który  – chociaż na co dzień kojarzony głównie z wydatkami – może stać się inwestycją, dającą zabezpieczenie na wypadek zaistnienia nieprzewidzianych wydatków w przyszłości.

Innymi słowy, możemy ustanowić coś w rodzaju „hipoteki” na własnym samochodzie, a więc po prostu auto jest zabezpieczeniem pieniędzy, jakie pożyczamy. Dobrym przykładem funkcjonującego już na rynku rozwiązania jest Pożyczka udzielana przez Powszechny Dom Kredytowy S.A.

– Kredyty zabezpieczone są bardziej przyjazne dla kredytobiorców, zwłaszcza pod względem wysokości oprocentowania. Zabezpieczenie naszej Pożyczki na samochodzie pożyczkobiorcy pozwala nam zatem zaproponować Klientom atrakcyjne warunki – tłumaczy Renata Gwoździewicz-Pęcherzewska z PDK S.A. – Dodatkowo, w ramach naszego produktu pieniądze mogą otrzymać osoby, które pomimo faktu, że stać je na spłacanie rat, nie otrzymają kolejnego kredytu z uwagi na ograniczenia Rekomendacji T, ustalające sztywny poziom relacji maksymalnych miesięcznych zobowiązań w stosunku do zarobków kredytobiorcy – dodaje Gwoździewicz – Pęcherzewska.

Pożyczka „na samochód” dostępna jest dla osób chcących uzyskać dodatkowe środki z przeznaczeniem na dowolny cel. Zabezpieczeniem może stać się samochód nowy, jak i używany, prywatny lub firmowy (w przypadku osoby prowadzącej działalność gospodarczą), jednak nie starszy niż 8 lat.

Maksymalna kwota Pożyczki to nawet 100 tys. zł, jednak jej ostateczna wysokość uzależniona jest od wartości naszego auta, możemy bowiem uzyskać 100 proc. jego wartości. Spłacać można ją przez maksymalnie 8 lat, jednak to od nas zależy, na jak długo będziemy chcieli pożyczyć pieniądze. Oprocentowanie Pożyczki zaczyna się już od 9,99 proc., czyli jest zbliżone do oprocentowania kredytów gotówkowych w bankach.